Подарунок бібліотеці

 

Колектив бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця висловлює щиру подяку кандидату медичних наук, доценту кафедри стоматології Інституту стоматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Бургонському Валерію Георгійовичу за подаровані примірники підручника та монографії:

 

 

 

 

 

— Бургонський В. Г. Сучасна фізіотерапія в аспекті стоматологічного прийому : підручник. 2-е вид. / В. Г. Бургонський, В. В. Бургонський. –  Київ : Видавець Лисенко М. М., 2023. –  484 с. –  іл.

 

У підручнику розглядаються актуальні питання, покликані допомогти лікарю-стоматологу в запровадженні та успішному застосуванні сучасних досягнень фізіотерапії в повсякденній практиці.

Зокрема описані методики електролікування та діагностики, застосування ультразвуку, іонізованого газу (низькотемпературної плазми), світлолікування, лазерних технологій, бальнеотерапії, різноманітних методик масажу, рефлексотерапії, гірудотерапії, ароматерапії, озонотерапії та ін. в аспекті стоматологічного прийому.

Докладно описано основні типи лазерів, які використовуються у стоматології, та розкрито принцип їх дії, що важливо для розуміння ефектів, які виникають у біологічній тканині під час лікування. Розглянуто основні типи патології, для курації якої з успіхом використовуються лазери, наводяться показання та протипоказання до втручання з їх використанням. Указано параметри для налаштування лазерної техніки та покрокові протоколи проведення терапевтичних і хірургічних маніпуляцій. Наводяться основні принципи безпеки при роботі із пристроями, що генерують лазерне випромінювання, та розкривається зміст специфічних термінів, важливих для роботи з лазерними інструментами.

Підручник рекомендований для студентів медичних вишів, практикуючих лікарів-стоматологів усіх спеціальностей, клінічних ординаторів, аспірантів, керівників клінік і наукових співробітників, а також є посібником для підготовки до акредитації в системі безперервної професійної освіти.

 

— Бургонський В. Г. Застосування лазерних технологій у стоматологічній практиці : монографія / В. Г. Бургонський, C. І Миколайчук. – Київ-Ніжин: Видавець Лисенко М. М., 2021. – 123 с.

 

 У монографії розглядаються актуальні питання, покликані допомогти лікарю-стоматологу в запровадженні та успішному застосуванні сучасних досягнень лазерної медицини в повсякденній практиці. Зокрема описано основні типи лазерів, що використовуються у стоматології, та розкрито принцип їх дії, що важливо для розуміння ефектів, які виникають у біологічній тканині під час лікування. Розглянуто основні типи патології, для курації якої з успіхом використовуються лазери, наводяться показання та протипоказання до втручання з їх використанням. Указано параметри для налаштування лазерної техніки та покрокові протоколи проведення терапевтичних і хірургічних маніпуляцій. Наводяться основні принципи безпеки при роботі із пристроями, що генерують лазерне випромінювання, та розкривається зміст специфічних термінів, важливих для роботи з лазерними інструментами.

Книга рекомендована для практикуючих лікарів-стоматологів усіх спеціальностей і буде корисною для клінічних ординаторів, аспірантів, студентів медичних вишів, а також є посібником для підготовки до акредитації в системі безперервної професійної освіти, керівників клінік і наукових співробітників.

 

Підручник та монографію можна замовити у відділі наукової медичної літератури (стоматологічний корпус, бібліотека, 2-й поверх, кімната № 17).

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua