Волох Дмитро Степанович  – сподвижник та лідер фармації

«За багато років роботи у аптечній службі

Іще ні разу на своїм віку 

Не завагалось дивне  моє серце,

Що вибрав я професію таку...»

Волох Д. С.

29 січня 2021 року виповнюється 85 років від дня народження сподвижника та лідера фармації, науковця, педагога, доктора фармацевтичних наук, академіка Міжнародної академії інформатизації при ООН, професора Волоха Дмитра Степановича.

Дмитро Степанович Волох народився у 1936 р. у селі Горобіївка Срібнянського району Чернігівської області у родині селян-робітників. У 1954 р. Д.С. Волох вступив до фармацевтичного факультету Львівського державного медичного інституту. Під час навчання завідував сільською аптекою в Ічнянському районі.

Послідовно піднімався службовими сходами: обласне аптечне управління, заступник начальника та начальник Головного аптечного управління МОЗ УРСР. За період керівництва Волоха Д.С. розбудовано аптечну мережу України, зміцнено матеріальну базу аптек, створено Республіканське виробниче об’єднання «Укрфармація».

Під час ліквідації наслідків  Чорнобильської катастрофи Д.С. Волох працював у Чорнобильській поліклініці, відповідаючи за медичне забезпечення людей, які працювали в зоні реактора.

У 1992 році Д.С. Волох одним із перших в Україні створив спільне українське підприємство «Тамбрандс»  із виробництва предметів санітарії та гігієни і був призначений його президентом.

У серпні 1997р. Дмитра Степановича обрано за конкурсом на посаду декана фармацевтичного факультету та завідувача кафедри фармації у складі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Професор Д.С. Волох є автором більш ніж 200 наукових праць, зокрема 5 монографій, 3 довідників та багатьох навчальних посібників, методичних розробок.

Діяльність Дмитра Степановича відзначена не тільки науковими надбаннями, а і глибиною творчої душі. Він мав прекрасний  голос, писав вірші, які проникають у саму душу.

Бібліотекою НМУ імені О.О. Богомольця до ювілейного дня народження Волоха Д. С. представлено виставку, на якій експонуються: монографії, довідники, збірники наукових праць, методичні рекомендації, написані Волохом Д. С. у співавторстві, наукові статті вченого та література про нього. Науковий доробок Волоха Д. С. широко представлено в електронному каталозі бібліотеки; імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця»; алфавітному каталозі бібліотеки.

Виставка експонується в бібліотеці (стоматологічний корпус, бібліотека, 2-й поверх, кімната № 17).

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua