7 квітня – Всесвітній день здоров’я

 

Починаючи з 1950 року, коли було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ), щорічно, 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров'я.

Всесвітній день здоров’я покликаний привертати увагу до основних проблем, пов’язаних зі здоров’ям населення. Його головною метою є підвищення обізнаності громадян та представників окремих спільнот про небезпеку різних захворювань, які вважаються найбільш поширеними.

Здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

У XXI сторіччі акценти здорової людини розставлені на: здоровому харчуванні, здоровому способі життя (спорт, фізична активність, підтримка тіла у гарному стані), здоровому інформаційному просторі (відсутність негативної інформації як в ЗМІ, так і серед оточення), гармонійному соціальному стані (можливість купувати не лише здорову їжу, а також бути забезпеченим усіма потребами). 

Кожна людина повинна дбати про своє здоров'я. Краще запобігти захворюванню, ніж лікуватися. Першою важливою складовою піклування про здоров'я, є відстеження власного самопочуття. Важливе значення мають особиста гігієна, активне й здорове спілкування з іншими людьми, комфортні умови праці, раціональне харчування і здоровий спосіб життя.

Стан здоров'я не є чимось статичним. Це динамічний процес. Отже, стан здоров'я може покращуватись або погіршуватись. Саме тому, особливо в час поширення короновірусної інфекції, необхідно бути надзвичайно обачними і обережними, берегти себе і своїх близьких.

До Всесвітнього дня здоров’я співробітники бібліотеки НМУ імені О.О. Богомольця підготували  книжкову виставку «Здоров’я кожного в його руках».    

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua