17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією

 

У 2021 році Всесвітній день боротьби з гемофілією проходить під гаслом «Адаптація до змін. Стабільне забезпечення допомоги в новому світі»

 

  

   За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії 17 квітня було проголошене Всесвітнім днем боротьби з гемофілією.

Метою створення та проведення Всесвітнього дня боротьби з гемофілією є привернення уваги світової громадськості, фахівців у сфері охорони здоров’я й медичного персоналу до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення їх обізнаності про це захворювання.

Гемофілія – спадкова хвороба, пов’язана з порушенням процесу згортання крові. Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже в ранньому дитинстві (не раніше, ніж на 4-5 день життя дитини). Гемофілія не лікується остаточно. Першопричина хвороби не усувається. Однак перебіг гемофілії можна повністю контролювати за допомогою введення пацієнтові ін’єкцій відсутнього фактора згортання крові, який виділяють з донорської крові. Відповідно, хворі на гемофілію потребують особливої уваги та догляду.

Відповідно до міжнародних стандартів, з 2010 року в Україні розпочато впровадження профілактичного лікування дітей з тяжкими формами гемофілії А і В та хвороби Віллебранда з метою профілактики їх інвалідизації.
Зважаючи на актуальність проблеми надання медичної допомоги дітям з різними формами гемофілії А і В та хворобою Віллебранда, МОЗ України включило до Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» здійснення заходів із запобігання дитячій інвалідності та підвищення якості медичної допомоги, що надається дітям-інвалідам, зокрема забезпечення факторами згортання крові для лікування, і в першу чергу, для профілактичного лікування у дітей.

Допомогти хворим на гемофілію може кожен з нас. Перелік центрів прийому крові, де є можливість стати  донором за посиланням:

 –  Де здати кров? Ви можете обрати найближчий центр прийому крові.

Посилання з тимчасовими та абсолютними протипоказаннями для здачі крові, з якими необхідно ознайомитись перед донорством:

– Тимчасові Тимчасові протипоказання щодо донорства крові та її компонентів 

– Абсолютні Абсолютні протипоказання щодо донорства крові та її компонентів

 Бути донором не страшно. Так, парцівники бібліотеки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця здали кров в центрі служби крові Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит.

 

 Долучайтеся!

 

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua