“КНИГА БУЛА І ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗАМІННИМ СУПУТНИКОМ ЛЮДИНИ, ЇЇ МОВЧАЗНИМ РАДНИКОМ, НЕВИЧЕРПНИМ ДЖЕРЕЛОМ МУДРОСТІ ТА ЗНАНЬ», – Л.В. ПАПУША ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

 

  23 квітня, починаючи з 1996 року, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх причетних до  книговидавничої справи, хто не уявляє свого життя без книги.

Рішення про святкування було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року та прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань та надійним способом їх збереження. 

Розповідає директор бібліотеки НМУ імені О.О. Богомольця Людмила Василівна Папуша:

“Традиція святкування Дня книги народилася в Каталонії у День Святого Георга, коли за кожну куплену книгу дарували троянду. Цього ж дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак, найбільш вагомим приводом вибору саме цієї дати було те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня.

В сучасному світі, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості та знань. А все, що ми знаходимо в Інтернеті, раніше було написано в Книзі. Книга єднає культури, покоління, народи. В цьому ланцюжку єднання значна роль сучасної Бібліотеки.

Підвищується роль Бібліотеки як сучасного інформаційного центру, який відповідає вимогам часу та реаліям сьогодення. На рівні сучасних вимог працює Бібліотека НМУ імені О. О. Богомольця, яка розпочала свій відлік часу майже від заснування нашого Університету, якому в цьому році виповнюється 180 років. Бібліотека обслуговує понад 16 тисяч користувачів: студентів, науково-педагогічних працівників, лікарів-інтернів, магістрів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів.

Універсальний фонд бібліотеки налічує 684779 примірників книг навчальної, наукової, суспільно-політичної, художньої, довідкової літератури, дисертацій та авторефератів дисертацій. Фонд наукової та навчальної медичної літератури іноземними мовами (англійська, німецька, польська) налічує понад 1300 назв, з яких близько 130 назв англомовних наукових медичних книг видавицтва ELSEVIER. Фонд рідкісних і цінних видань нараховує близько 4000 примірників англійською, французькою, польською, іспанською мовами. Бібліотека має унікальний фонд періодичних медичних видань, починаючи з 1920-х років.

Щороку Бібліотека отримує в дар від науково-педагогічних працівників, співробітників, студентів, лікарів наукові медичні видання. Протягом минулого року бібліотеці було подаровано 357 примірників книг та 251 примірник періодичних видань.На сайтах Університету та Бібліотеки, в соціальній мережі Фейсбук та Телеграм каналі систематично висвітлюється інформація про подаровані видання.

Бібліотека НМУ імені О. О. Богомольця співпрацює з видавництвами «Нова книга», «Медицина», «Книга-Плюс», ELSEVIER.

Розвиток нового цифрового суспільства, дистанційна та змішана форми навчання передбачають і новий формат обслуговування користувачів та здійснення інформаційного супроводу навчальної та науково-педагогічної діяльності, який покладається на Бібліотеку. Триває системна робота із створення електронних інформаційних ресурсів, Електронної бібліотеки, цифрових ресурсів, надання доступу до національних та світових баз даних. Бібліотека отримує безкоштовний доступ до електронної бази  Access Medicine від одного з провідних світових медичних видавництв McGraw-Hill (США).

У 2021 році цим ресурсом скористалися 3080 студентів НМУ імені О. О. Богомольця. Електронний каталог бібліотеки, Імідж-каталог «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця» забезпечують доступ користувачів до інформації 24/7 з будь-якої точки доступу, де є мережа Інтернет. В інституційному репозитарії накопичується, систематизується та зберізається в електронному вигляді інтелектуальний продукт наукового загалу Університету.

У Всесвітній день книги та авторського права колектив Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця висловлює щиру подяку науково-педагогічним працівникам, здобувачам вищої медичної освіти, медичним працівникам за подаровані комплекти наукової медичної літератури, рідкісних та цінних видань, медичні енциклопедії, періодичні видання, які значно поповнили фонди Бібліотеки. Бажаємо всім шанувальникам книги, авторам, читачам творчого натхнення та реалізації планів!

Читайте книги! Це одне з найкращих занять в період карантинних обмежень! Але обмежені відвідування і бібліотеки! А як отримати книгу для навчання, для дозвілля? Для цього на сайті бібліотеки в розділі «Наші послуги» заповніть ґуґл-форму «Запит до бібліотеки» 

І віртуальний бібліотекар з Вами на зв’язку!

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua