До 180-річчя НМУ імені О. О. Богомольця

«Бунтар-експериментатор з зірким оком на науку»: до

140 річчя від дня  народження О.О. Богомольця (1881–1946),

видатного українського вченого,

основоположника школи патофізіології,

ендокринології та геронтології, академіка

 

 

 

                                                                    «Щасливий той, кому в житті вдається  

          сказати і зробити що-небудь нове для  

                                                             блага людства і своєї Батьківщини»

                                                                                                О. О. Богомолець

         

 

 

   24 травня Україна та світ відзначають 140 років від дня народження видатного українського вченого-патофізіолога Олександра Олександровича Богомольця – основоположника української школи патологічної фізіології, ендокринології і геронтології, організатора української науки, засновника перших в Україні науково-дослідних закладів медичного профілю. Основною ідеєю багатьох праць вченого є положення про те, що виникнення, перебіг і кінець захворювання залежить не тільки від причини, яка викликала хворобу, а й від здатності організму до опору, від його реактивності. Остання, на думку О. О. Богомольця, зумовлюється станом нервової системи і сполучної тканини. Олександр Богомолець створив вчення про фізіологічну систему сполучної тканини. Вчений вважав, що така система виконує в організмі кілька функцій: захисну, пластичну і трофічну. Також академік О. О. Богомолець  багато уваги приділяв питанням старіння організму. Він, як і Ілля Мечников, вважав, що людина за своєю природою може жити 125–150 років; старіння, що наступає у 60-70 років – передчасне і зумовлюється несприятливими умовами життя та захворюваннями. Діяльність Олександра Богомольця і його школи – ціла епоха в розвитку вітчизняної медико-біологічної науки.

Талановитість, енциклопедична освіченість, широта інтересів, цілеспрямованість і результативність експериментальних пошуків по праву ставлять Олександра Олександровича Богомольця поруч із видатними фізіологами і патологами Іваном Сєченовим, Іллею Мечниковим, Іваном Павловим.

Олександр Богомолець опублікував понад 200 наукових праць. Він любив науку палко і віддано, служив їй до кінця своїх днів.

Бібліотека НМУ імені О. О. Богомольця з нагоди 140-річчя від дня народження академіка Богомольця О. О. підготувала книжкову виставку «Бунтар-експериментатор з зірким оком на науку» та відеофільм «З любов’ю до життя:Олександр Олександрович Богомолець».

На виставці представлено науковий доробок вченого: наукові монографії, матеріали конференцій та публікації у періодичних виданнях, що розкривають визначний внесок Олександра Богомольця у розвиток вітчизняної медицини, дають уявлення про складний життєвий шлях видатного вченого.

Наукові праці О. О. Богомольця представлено в електронному каталозі бібліотеки, імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця», алфавітному каталозі бібліотеки.

Виставка експонується в бібліотеці (стоматологічний корпус, бібліотека, 2-й поверх).

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua