З Всесвітнім днем анестезіолога

 

16 жовтня – Всесвітній день анестезіолога. Саме 16 жовтня 1846 року в Массачусетській багатопрофільній лікарні міста Бостона, США, вперше відбулася публічна операція, яка містила етап знеболення. Її провели американський стоматолог Вільям Томас Мортон та хірург Джон Уоррен. Тоді, у ХІХ столітті, як наркоз використали інгаляцію діетилового ефіру. Сьогодні цю лікарню називають Домом ефіру, а сама подія змінила хід розвитку хірургічного, наркологічного, психологічного напрямів та медицини в цілому.

Сьогодні лікар-анестезіолог має дуже широкий перелік обов’язків. Він, зокрема, проводить передопераційну підготовку пацієнта, вводить анестезію, стежить за станом пацієнта під час оперативного втручання та в післяопераційний період.

До Всесвітнього дня анестезіолога у Бібліотеці НМУ імені О. О. Богомольця облаштовано книжкову виставку де представлено наукову, навчальну літературу, статті у фахових періодичних виданнях з відповідної тематики. 

Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 1-й поверх).

Навчальна, методична та наукова література детально представлена в електронному каталозі бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця. 

 

 

жовтень 2022 року

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua