12 травня – Всесвітній день медичної сестри

 

Починаючи з 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Саме ж свято має більш глибоке коріння і довгу історію і відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.Перше нагородження відбулось 12 травня 1920 року, за століття почесної відзнаки знаки були удостоєні близько 1600 осіб.

Вітаємо медичних сестер - фахівців, які піклуються про наше здоров'я, з професійним святом. Бажаємо міцного здоров'я, щастя, злагоди, миру і добробуту!

У Бібліотеці НМУ імені О. О. Богомольця облаштовано книжкову виставку, де представлено літературу присвячену Міжнародному дню медичної сестри.

Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 2-й поверх).

 

 

травень 2022 року

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua