17 травня – День пульмонолога

 

Професійне свято «День пульмонолога» лікарі-пульманології відзначають 17 травня починаючи з 1997 р.

Пульмонологія – це розділ клінічної медицини, що вивчає хвороби органів дихання (трахеї, бронхів, легень і плеври).

Пульмонологи - це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легенями можуть бути надто тяжкими, тому завжди уважно проводить обстеження кожного пацієнта.

Дихання належить до основних функцій організму. Без нього людина може прожити не більше 7 хвилин. Неможливо собі уявити людський організм без дихальної системи. Тому справедливо вважається, що дихання є ознакою життя. Хто не дихає, той не живе. А повітря – один з найважливіших компонентів, що дозволяє збагачувати клітини киснем, щоб дихати рівно і глибоко.

Кожен день через наші легені проходить близько 10 тисяч літрів повітря, при цьому ми в середньому робимо 20-25 тисяч вдихів та видихів. Звичайно, легені спортсменів містять як правило більший об’єм повітря, ніж легені звичайної людини. Легені отримали таку назву, тому що це єдиний орган, який тримається на поверхні води, якщо його туди помістити. Всі інші органи, на жаль, тонуть у воді.

Захворювання органів дихання є серйозною проблемою сучасної медицини через широке поширення, прогресуючий перебіг, скорочення якості та тривалості життя. Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні.

 

травень 2022 року

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua