Столиця України відзначає День Києва

 

За традицією в останні вихідні травня кияни відзначають День міста. У неділю, 29 травня, столиця України відзначає свій день народження, їй виповнюється 1540 років.

Традиційно визнаною датою заснування міста Київ вважається 482 рік, проте щодо цього досі ведуться суперечки – частина дослідників вважає, що місто з’явилося набагато раніше, інші дотримуються протилежної думки й називають часом заснування Києва VI - VII століття. Згідно з «Повістю минулих літ», яка є  літописом XII століття, місто заснували вожді племені полян, три брати – Кий, Щек та Хорив разом зі своєю сестрою Либідь. Кожен з братів збудував своє поселення на окремому пагорбі, а разом вони утворили місто, яке було назване іменем старшого брата. Либіддю назвали річку – праву притоку Дніпра.

День Києва доволі молоде свято. Вперше його відзначили наприкінці травня 1982 року, і воно було приурочено до святкування 1500-річчя української столиці. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 р. вперше було офіційно відзначено День міста Києва.

 

10 цікавих фактів про Київ

  • У Києві розташовані три з семи Об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні (Києво-Печерська Лавра, Церква Спаса на Берестові та Київський Софійський собор).
  • Київський пам'ятник "Батьківщина-Мати" входить до п'ятірки найвищих у світі. Його висота становить 102 метри.
  • Найдавнішою вулицею Києва вважається Володимирська, вік якої понад 1000 років.
  • Хрещатик є найкоротшою центральною столичною вулицею Європи. Його довжина становить лише 1,3 км. Водночас Хрещатик є найширшою (75 м) серед головних вулиць міст Європи. Найвужчим є Георгіївський провулок – близько п'яти метрів між будівлями. До слова, вулиця Хрещатик 14 років називалася вулицею Вацлава Воровського.
  • Найдовшою вулицею Києва є Броварський проспект – він простягнувся на 14 км. А найкоротшим є Інженерний провулок неподалік Арсенальної площі довжиною 50 метрів, на якому вмістилися три будинки.
  • Найдовший міській транспортний маршрут: трамвай №2 (м. "Контрактова площа" – Пуща-Водиця), його протяжність – близько 20 км.
  • Станція київського метро "Арсенальна" вважається найглибшою у світі. Її глибина становить приблизно 105 метрів.
  • Пішохідний міст через Дніпро у Києві – найдовший пішохідний міст в Європі.
  • Найвідвідуваніший музей в Києві – Національний історико-культурний заповідник "Києво-Печерська Лавра". Тут буває близько мільйона туристів на рік.
  • У Києві знаходиться єдиний у світі музей проїзних квитків. Він розташований на вулиці Прорізній.

До Дня Києва у Бібліотеці НМУ імені О. О. Богомольця облаштовано книжкову виставку де представлені книги про Київ. Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 1-й поверх, кімната № 4).

 

 

травень 2022 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua