1 червня – Міжнародний день захисту дітей

 

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей, який також називають День дітей або Дитячий день. День запроваджений з метою привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров'я дитини.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. У далекому 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, було прийнято рішення про проведення цього свята. 
Достовірних відомостей про те, чому його відзначають саме 1 червня, немає. Є версія, що дату обрали через дві важливі події, які відбулися в той день – конференція в Женеві і святкування Фестивалю човнів-драконів (одного з трьох найважливіших традиційних свят Китаю), яке організував генеральний консул Китаю в Сан-Франциско для групи китайських дітей-сиріт. Але в той час День захисту дітей ще не знайшов статусу міжнародного і не відзначався повсюдно.

Лише після закінчення Другої світової війни, коли у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною.

У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки багатьох країн дали клятву безперестанної боротьби за забезпечення миру на планеті, адже це – єдина гарантія щастя дітей. І рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей. А через рік, у 1950 році, 1 червня в 51 країні світу був проведений перший Міжнародний день захисту дітей. З цього моменту свято проводиться щорічно.

Міжнародний день захисту дітей в Україні святкуємо з 1998 року, після підписання Президентом України Указу №568/98 «Про день захисту дітей». Ініціювали святкування цього дня в Україні Міністерство України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям».

До Міжнародного дня захисту дітей у Бібліотеці НМУ імені О. О. Богомольця облаштовано книжкову виставку, де представлено наукову, навчальну, довідкову літературу, статті у фахових періодичних виданнях з питань педіатрії та охорони здоров’я дітей, літературу про історію становлення вітчизняної педіатрії, праці корифеїв в галузі педіатрії.

Детально праці науково-педагогічних працівників НМУ імені О. О. Богомольця з питань педіатрії представлено в електронному каталозі (понад 1200 позицій); імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця» та систематичному каталозі.

Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 2-й поверх).

 

 

червень 2022 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua