Скиба Володимир Вікторович – талановитий хірург і науковець, заслужений діяч науки і техніки України,

заслужений лікар України,

лауреат Державної премії України,

академік АНВШ України,

завідувач кафедри хірургії,

анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти:

вітання з 70-річчям

 

        Володимир Вікторович Скиба (28.11.1952) – доктор медичних наук (1990), професор (1997), лауреат Державної премії Української РСР в галузі науки і техніки (1986), заслужений діяч науки і техніки України (2003), заслужений лікар України, академік АНВШ України, лауреат Державної премії України, завідувач кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти (з 2015 р.)

         Скиба Володимир Вікторович народився у м. Рівне. Закінчив у 1975 році Кримський медичний інституту за спеціальністю "лікувальна справа" та почав свій шлях хірургом у Житомирській центральній районній лікарні. Сьогодні В. В. Скиба має потужний науковий доробок та успішну медичну практику. Його дослідження і розробки стосуються гепатобіліарної хірургії. За вагомий внесок у впровадженні наукових досягнень і розробок відзначений державними почесними нагородами та преміями. На даний час продовжує працювати на керівних посадах низки медичних установ і закладів; член Вищої атестаційної комісії МОЗ України.

         З 2015 року Володимир Вікторович очолює кафедру хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Національного медичного Університету імені О. О. Богомольця та є членом Спеціалізованої Вченої Ради Університету.

Напрямок наукових досліджень: покращення якості надання хірургічної допомоги, впровадження малоінвазивних, як інструментальних, так і неінструментальних, методів лікування та профілактики хірургічних захворювань. Висококваліфікований хірург вищої категорії у галузі захворювань черевної та грудної порожнини. Автор 5 наукових монографій, 260 наукових публікацій, 4 навчальних посібників з хірургії, 30 патентів (серед них "Спосіб визначення показань до видалення дванадцяти ребер при виконанні абдомінопластики"), 160 раціоналізаторських пропозицій. За роки педагогічної діяльності підготував 1 доктора наук, 6 кандидатів медичних наук і зараз під його керівництвом виконуються 4 кандидатських дисертації. Дійсний член Нью-Йоркської академії наук, член міжнародної Асоціації хірургів-гепатологів, Американської асоціації хірургів-дослідників, редактор журналу "Альманах клінічної хірургії".

Вітаємо Володимира Вікторовича з Ювілеєм і бажаємо всього самого найкращого!

Науковий доробок Скиби Володимира Вікторовича представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця», електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

листопад 2022 року

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua