Кришталь Микола Васильович – лікар-патофізіолог,

професор, дійсний член Нью-Йоркської академії наук:

з нагоди 75-річчя

 

Кришталь Микола Васильович (01.01.1948) – лікар-патофізіолог, доктор медичних наук (1995), професор (2003), дійсний член Нью-Йоркської академії наук (1999), завідувач кафедри патологічної фізіології (2009-2018).

Микола Васильович народився в сім'ї військового у Житомирській області смт Корнін. Середню школу закінчив із золотою медаллю. У 1972 році закінчив з відзнакою Чернівецький медичний інститут. Під час навчання в інституті працював у науковому гуртку при кафедрі гістології. Захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю "Гістологія" на тему "М-холінергічна регуляція глюкокортикоїдної функції кори наднирників" (1976). У 1990 році переїхав до Києва та продовжив наукову працю у лабораторії патології клітини НДІ епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського МОЗ України.

З 1993 року працює на кафедрі патофізіології НМУ ім. О. О. Богомольця –  професор (2003), завідувач (2009-2018).   Захистив докторську дисертацію за спеціальністю "Патологічна фізіологія" на тему "Нейро-гуморальна фізіологія компенсаторних реакцій нирок при метаболічному ацидозі" (1995).

Наукові дослідження: вивчення механізмів нервової регуляції глюкокортикоїдної функції кори наднирників; нейро-гуморальна фізіологія компенсаторних реакцій нирок при метаболічному ацидозі та ендотоксикозі; проблеми патогенезу порушень вуглеводного, білкового та водно-електролітного обміну і функцій нирок під час змін кислотно-основного стану; проблеми впливу дифтерійного екзотоксикозу на еластолітичні системи крові й аортальні стінки. Автор 160 наукових праць. Також 15 наукових робіт з методики викладання патологічної фізіології, у т.ч.: співавтор підручника "Патофізіологія", "Посібника до практичних занять з патологічної фізіології", "Патофізіологія для сімейного лікаря" (5 розділів), редактор національного підручника "Патофізіологія" та інших.

Микола Васильович продовжує плідну науково-медичну роботу і є членом правління наукового товариства патофізіологів України, членом Нью-Йоркської академії наук, вченої ради медичного факультету № 1 НМУ, спеціалізованої вченої ради при Інституті фізіології імені О.О. Богомольця НАН України та членом спеціалізованої вченої ради «Медична біохімія» і апробаційної ради «Теоретична медицина» при НМУ імені О.О. Богомольця, членом проблемної комісії МОЗ України та НАМН України «Нормальна та патологічна фізіологія», членом редколегії «Фізіологічного журналу» та журналу «Загальна патологія та патологічна фізіологія». 

Вітаємо Миколу Васильовича з Ювілеєм! Бажаємо йому всього самого найкращого та успіхів у професійній і науковій діяльності!

До ювілейної дати від дня народження Кришталя Миколи Васильовича працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця підготували виставку наукових робіт лікаря-патофізіолога. Виставка знаходиться в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 1-й поверх, кімната 4).

               Науковий доробок Кришталя М. В. представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця»електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

 

січень 2023 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua