5 травня - Всесвітній день акушерки

 

    Щорічно 5 травня у світі відзначають День акушерки. Слово "акушерка" – це переклад з французької "accoucher", що означає "допомагати при пологах". Медсестра-акушерка – це середній медичний персонал, який може брати аналізи, приймати пологи, асистувати лікарю і доглядати за породіллями. Проте, у акушерки немає вищої освіти і вона, на відміну від лікаря, не має права самостійно проводити операції.

    У 1987 році на конференції Міжнародної асоціації акушерок у Нідерландах виникла ідея створення окремого свята. З 1992 року Міжнародний день акушерки (International Day of the Midwife) з'явився в календарі.

    Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з початку настання вагітності до урочистої виписки з пологового будинку. Вони оформляють документи, знаходяться поруч з майбутньою матір'ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу і моральну підтримку.

   У період переймів та пологів акушерка стежить за станом майбутнього малюка і матері, фіксує показники, приймає самі пологи. Тому день акушерки - прекрасний привід висловити подяку представницям цієї важливої професії.

    Зі святом всіх акушерок, нехай робота буде тільки в радість, а життя наповниться щастям і достатком. Здоров'я і професійного зростання!

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua