8 травня - Всесвітній день меланоми

 

    Щорічно у другий понеділок травня у світі відзначають День меланоми. Меланома – це злоякісна пухлина шкірного покриву, одне з найбільш небезпечних онкологічних захворювань, що розповсюджується через лімфу та кров майже в усі органи.

    Розвивається меланома з меланоцитів – клітин, що виробляють пігмент меланін. Тому меланома в більшості випадків має темне забарвлення, але іноді може бути безпігментною. Найчастіше локалізується в шкірі (90%), рідко – в оболонках ока, слизовій носа, порожнині рота, вагіни, прямої кишки. Фоном для її розвитку нерідко є вроджені пігментні плями – невуси, особливо ті, які повторно травмуються, розташовані на спині, руках, стопах, відкритих ділянках тіла. Ще більш агресивні меланоми, що розвиваються з набутих пігментних плям, які виявляють у хворих зрілого віку. Серед факторів ризику – значні дози ультрафіолетового опромінення, сімейна схильність до меланоми.

    Кількість хворих на цей швидкоплинний рак щорічно збільшується через руйнування озонового шару та посилення сонячного опромінення. Тому основною метою Всесвітнього дня меланоми є нагадування людям про необхідність захисту шкіри від надлишкового сонячного світла, а також необхідність регулярно відвідувати лікаря!

       Для того щоб захистити себе постарайтеся максимально обмежити час перебування на сонці, особливо в обідні години. Якщо перебування на сонці неминуче, захистіть відкриті ділянки шкіри від дії прямих сонячних променів: надіньте сорочку з довгими рукавами, крислатий капелюх, штани. Перебуваючи під прямими сонячними променями, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 15. Регулярно оглядайте всю поверхню шкіри. 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua