Михайличенко Борис Валентинович – судовий медик,

доктор медичних наук, професор,

завідувач кафедри судової медицини та медичного права:

до Ювілею з нагоди 65-річчя

 

 

  Михайличенко Борис Валентинович (11.05.1958) – судовий медик, доктор медичних наук (1992), професор (2001), завідувач кафедри судової медицини та медичного права (з 1991), член експертної ради ВАК України з судової медицини, учасник дослідження мумій Києво-Печерської Лаври (1989-1991), останків із саркофага Ярослава Мудрого у Софійському соборі (2009-2011).

  Борис Валентинович Михайличенко народився у м. Костянтинівка (Донецька область). Закінчив Київський медичний інститут (НМУ) у 1981 році, де працює і зараз. З 1991 року очолює кафедру судової медицини та медичного права.

 Наукові дослідження: діагностика механічних ушкоджень шкіри за біологічно активними речовинами та моніторинг раптової смерті мешканців Києва. Започаткував судово-медичну діагностику зажиттєвості та давності ушкоджень шкіри за біогенними амінами (гістамін, серотонін), простагландинами, гепарином, амінокислотами, хімічними елементами (цинк, магній).

В якості відповідального виконавця у 1988-1991 р.р. брав участь у науково-дослідній роботі на тему: "Комплексне дослідження муміфікованих залишків, умов їх зберігання і експонування у Києво-Печерському державному заповіднику". Результати комплексного дослідження мають дуже цінне наукове, історико-культурне і просвітницьке значення.

У 1995 році брав участь в спільному дослідженні університету та Київського міського бюро судово-медичної експертизи: соматоскопічне вивчення черепів  тисячолітньої давнини, виявлених під час розкопок на території України, які зберігаються у фонді інституту АН України.

У період 2009-2011 р.р. був одним із наукових керівників дослідження залишків із саркофага Ярослава Мудрого у Софійському соборі, для якого було розроблено наукову програму, щодо ретельного дослідження та розкриття нових історичних фактів.

Професор Б. В. Михайличенко співпрацював з науковцями м. Чернівці у вивченні лазерноспектрофотополяриметричних моделей внутрішніх органів людини у судово-медичному аспекті. Результати цього дослідження були представлені на міжнародних конференціях.

Високий науковий рівень професорсько-викладацького складу кафедри судової медицини, під професійним керівництвом професора Б. В. Михайличенка, обумовлює їх залучення до проведення судово-медичних експертиз у випадках резонансних справ.

До ювілейної дати від дня народження Михайличенка Бориса Валентиновича працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця підготували виставку наукових робіт професора. Виставка знаходиться в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17).

Науковий доробок Михайличенка Б. В. представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця»електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

Вітаємо Бориса Валентиновича з Ювілеєм! Бажаємо йому всього найкращого та успіхів у професійній і науковій діяльності!

 

 

 

 

 

 

         

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua