12 травня - Всесвітній день медичних сестер

 

    12 травня світ відзначає День медичної сестри. Хоча фактично святу вже понад сто років, офіційний статус він отримав в 1971 році.

    Цей день вибраний не випадково - це дата народження Флоренс Найнтінгейл, яка згідно з історичними довідками, під час Кримської війни організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

    Професія медичної сестри  дуже складна і багатогранна. Вона поєднує в собі велику відповідальність і високий професіоналізм. Кожен лікар цінує невтомну працю медичних сестер, без яких працювати було б не можливо. Медсестра – це не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

   Зараз, коли наша країна знаходиться у стані війни, медичні сестри всіх лікувальних закладів прикладають титанічні зусилля, аби швидше поставити на ноги всіх захисників та захисниць, а також цивільних людей, які постраждали від російської агресії. За це їм доземний уклін та вічна шана.

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua