Всесвітній день сімейного лікаря

 

  19 травня - Всесвітній день сімейного лікаря. Цей день заснувала Всесвітня організація сімейних лікарів (World organisation of family doctors - WONCA), до якої входить і Україна. Ця подія присвячена ролі сімейних лікарів у медичних системах різних країн та підкреслює важливий внесок цих спеціалістів в справу охорони здоров’я населення.

    Сімейний лікар – це лікар широкого спектра, який володіє знаннями в різних областях медицини. Він контролює здоров'я всієї родини, направляє на обстеження і призначає лікування. Крім того, він є своєрідним менеджером для пацієнтів, тобто координує до якого фахівця їм піти при виникненні різних симптомів.

    Недаремно сімейна медицина вважається в світі кращою формою первинної медичної допомоги, адже в більшості люди живуть в родинах, тому часто мають однакові захворювання, до того ж не останню роль в цьому відіграє спадковість. Тому так важливо обрати професійного довіреного лікаря, який зможе ефективно допомогти всім членам родини - від немовляти до людини похилого віку.

   На території України початком впровадження сімейної медицини можна вважати 1987 рік, коли у Львові в рамках регіонального експерименту почали переводити роботу терапевтів та педіатрів з принципу дільничного обслуговування на сімейний, при цьому були розроблені тимчасові нормативи та обов’язки для сімейних лікарів. Через три роки у Львові лікарів загальної практики з числа випускників вищих медичних навчальних закладів вже готувала спеціальна інтернатура.

   В 2016 році в Україні вперше відзначали Всесвітній день сімейного лікаря, хоч на офіційному рівні святкування було запроваджено дещо пізніше - в 2017 році. А починаючи з 2018 року українці почали обирати сімейних лікарів та підписувати з ними декларації.

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua